Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Demokracja do remontu

Jak powinna wyglądać polska droga do normalności

Kaczyńskiemu chodzi o państwo scentralizowane, głęboko ingerujące w gospodarkę, edukację, kulturę, społeczeństwo. Kaczyńskiemu chodzi o państwo scentralizowane, głęboko ingerujące w gospodarkę, edukację, kulturę, społeczeństwo. Jan Bielecki/East News, Getty Images
Skleić Polskę po rządach PiS będzie tak trudno, jak zastawę stołową rozbitą podczas kłótni w rodzinie. Może być potrzebna nowa umowa społeczna, nowy okrągły stół.
Protest obywateli RP podczas wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu, 18 stycznia 2017 r.Jakub Porzycki/Forum Protest obywateli RP podczas wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu, 18 stycznia 2017 r.

Polska po PiS? Czy nie za wcześnie na taki temat? Nie za wcześnie. W końcu minionego roku Witold Gadomski przestrzegł w „Gazecie Wyborczej”, że obie strony obecnego konfliktu w Polsce powinny się starać, aby „jego intensywność była utrzymana w racjonalnych granicach”. Ostrzegł także, by opozycja nie ulegała duchowi „rewanżyzmu” (prezydent i premier przed Trybunał Stanu!), bo to tylko integruje pisowski obóz władzy. Z apelem publicysty można się zgadzać lub nie, ale w jednym Gadomski ma rację: „prawdziwym problemem, z którym będziemy się musieli zmierzyć, gdy PiS odda władzę, będzie naprawa tego, co zostało i jeszcze zostanie zepsute”.

Polityka 4.2017 (3095) z dnia 24.01.2017; Nowy cykl POLITYKI; s. 21
Oryginalny tytuł tekstu: "Demokracja do remontu"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >