„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Żakowski apeluje do czytelników „Gazety Polskiej”: Przysyłajcie więcej wazeliny

Wazelina, która dotarła do Jacka Żakowskiego. Wazelina, która dotarła do Jacka Żakowskiego. Polityka
Jacek Żakowski jest rozczarowany akcją „wazelina” Tomasza Sakiewicza, wymierzoną między innymi w niego samego.

Przypomnijmy, że redaktor naczelny „Gazety Polskiej Codziennie” wzywał czytelników i sympatyków do tego, aby wysyłali członkom Towarzystwa Dziennikarskiego (TD) wazelinę. W jednym z numerów swojego dziennika Sakiewicz nazwał czołowych dziennikarzy TD wazeliniarzami.

Tomasza Sakiewicza do akcji wysyłania wazeliny sprowokował list członków dziennikarskiego stowarzyszenia, napisany do niemieckich dziennikarzy i opinii publicznej. Starali się w nim wytłumaczyć, „że nie wszyscy w Polsce zwariowali”. Chodzi o niespotykaną dotąd reakcję prawicowych mediów na ujawnienie listu szefa koncernu medialnego Ringier Axel Springer Media Marka Dekana do polskich pracowników. Prawicowe media uznały, że to koronny i ostateczny dowód na naciski Niemców.

Nowa dostawa wazeliny dla Żakowskiego

„Jako jeden ze wskazanych przez redaktora Sakiewicza adresatów dostałem tylko 13 opakowań wazeliny” – ubolewał Żakowski. Dodał, że liczył na dużo więcej. Był przekonany, że prawica potrafi lepiej się zmobilizować. „Bardzo proszę o więcej opakowań wazeliny od zwolenników prawicy na adres POLITYKI, mam pusty bagażnik w samochodzie. Chętnie go zapełnię”.

Żakowski apelował na antenie TOK FM: „Jeśli tylko rzeczywiście wierzycie w tę władzę, cenicie ją, lubicie Sakiewicza, przysyłajcie jak najwięcej wazeliny. My ją zlicytujemy na Allegro, będzie na porządne dziennikarstwo”.

W piątek po południu do redakcji POLITYKI nadeszła kolejna dostawa wazeliny dla Żakowskiego. Stan na piątek to 26 opakowań.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną