Wazelina od czytelników „Gazety Polskiej” sprzedana w kilka godzin
Tubki z wazeliną, jakie otrzymali członkowie Towarzystwa Dziennikarskiego od czytelników „Gazety Polskiej”, można było zlicytować. Sprzedały się błyskawicznie.
Tubki z wazeliną
Polityka

Tubki z wazeliną

Czytelnicy prawicowej prasy byli dla członków Towarzystwa Dziennikarskiego bardzo łaskawi – obdarowali ich kilkudziesięcioma tubkami z wazeliną. To odpowiedź na złośliwy apel redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza, który określił pewną grupę dziennikarzy mianem „wazeliniarzy”.

Przypomnijmy kontekst. Tomasza Sakiewicza rozsierdził list Towarzystwa Dziennikarskiego, wystosowany do niemieckich kolegów po fachu i tamtejszej opinii publicznej. Członkowie stowarzyszenia zapewniali zachodnich sąsiadów, że „nie wszyscy w Polsce zwariowali”. Pretekstem była okładka „Gazety Polskiej Codziennie”, przedstawiająca Donalda Tuska w nazistowskim mundurze. Członkowie Towarzystwa Dziennikarskiego postanowili więc zaprotestować, co Tomasz Sakiewicz uznał za gest niemal poddańczy.

Apel redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” nie przyniósł wielkiego efektu – tubek z wazeliną i podobnymi lubrykantami było w sumie 79. Ale wszystkie w krótkim czasie udało się zlicytować. Pieniądze zostaną przeznaczone na Fundusz Mediów, a ściśle: na reportaż o stosunkach polsko-niemieckich.

W komunikacie Towarzystwa Dziennikarskiego czytamy: „[Tubki] sprzedawane były po 25 zł za sztukę. Nie wiemy jeszcze, jaką sumę ostatecznie przekażemy na Fundusz Mediów Towarzystwa Dziennikarskiego, ponieważ kilku kupujących nie przekazało nam do tej pory pieniędzy”. I dopisek: „Rozumiemy, że w ten sposób solidaryzujecie się też Państwo z naszym protestem przeciwko szkodliwej antyniemieckiej kampanii rozpętanej przez polityków rządzącej partii i wspierające ich media”.

Czytaj także

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną