Kraj

Angielski dla dublerów

Mamy nadzieję, że Niezbędnik Dublera będzie pomocny nowym sędziom, dyplomatom, oficerom, dziennikarzom obejmującym najwyższe stanowiska.

Brawurowe wystąpienie sędziego Trybunału Konstytucyjnego profesora Lecha Morawskiego – w charakterze przedstawiciela rządu i Trybunału – w Oxfordzie wywołało poruszenie i konsternację. Tymczasem sędzia dubler nie powiedział niczego nowego, tylko powtórzył linię partii i rządu: wymiar sprawiedliwości w Polsce jest skorumpowany od góry do dołu i wymaga szarpnięcia cuglami, gejom mówimy „nie”, ale ich nie ścigamy. Nie mogąc uwierzyć własnym uszom, że tak mówi bezstronny sędzia, część komentatorów uznała, że „doszło do przekłamania”, gdyż profesor mówił w języku obcym, używanym przez tubylców.

Polityka 21.2017 (3111) z dnia 23.05.2017; Felietony; s. 102

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Niemiłosierni Polacy

Dlaczego Polakom tak trudno przychodzi współczuć i pomagać słabszym, zwłaszcza bezdomnym i uchodźcom wojennym.

Ryszarda Socha
27.08.2019