Horror News
Z jakiegoś powodu wschód Europy uchodzi teraz za lepszy niż zachód.

Tak, świat jest niebezpieczny. Zawsze tak było i to się raczej nie zmieni. Ale dziś jest bardziej niebezpieczny niż dawniej. I to nie dlatego, że cyklicznie ktoś na kogoś napada, bo ludzkość zawsze była wobec siebie niemiła i miała skłonność do wyrzynania się. Świat wydaje się bardziej niebezpieczny, bo wszyscy oglądamy i słuchamy tego samego. Przesuwamy palcem po smartfonach z identycznym zestawem wiadomości. Odzwyczajamy się od samodzielnego myślenia i weryfikacji faktów. Dajemy się odzwyczajać. I pozwalamy się straszyć, bezradni wobec medialnych rewelacji, jak kilkulatki wobec bajki o złym wilku.

Horror News potrafi wpędzić w paranoję. Wystarczy zobaczyć, jaką dawkę grozy przyjmujemy dziennie. Zabito, zgwałcono, wystrzelano, zalano. Pigułka niebezpieczeństw towarzyszy nam w drodze do pracy, w trakcie przeglądania portali informacyjnych, a potem w domu, kiedy próbujemy zrelaksować się przy telewizorze.

Niezależnie od tego, czy będziemy w metrze, na koncercie, na moście, na ulicy czy w knajpie, istnieje ryzyko, że wylecimy w powietrze.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną