Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Polityka i obyczaje

Z ostatniej strony

Polityka

Włodzimierz Cimoszewicz podsumowuje sukcesy rządu PiS: „Polska popada w coraz głębsze osamotnienie i bezmyślnie pogarsza stosunki z kolejnymi państwami. Złe relacje z Rosją, wynikające w dużym stopniu z jej agresji na Ukrainę, są pogarszane przez wrogie gesty w rodzaju likwidacji pomników upamiętniających nieszczęsnych sołdatów Armii Czerwonej, którzy zginęli w Polsce. Z Niemcami – reparacje. Z Francją – caracale i głupie infantylne przytyki. Z Litwą – Ostra Brama w paszportach. Z Ukrainą – agresywne uchwały parlamentu i Orlęta też w paszportach. (…) Zostaje Orbán jako zbawca bratanków. Ponury żart polityki wstawania z kolan”.

Jacek Dziedzina w „Gościu Niedzielnym” pozwolił sobie na lekką krytykę ministra Waszczykowskiego po jego wywiadzie dla „Kommiersanta”. Tekst pod tytułem „Dyplomacja lekko nierozważna” kończy słowami: „Nie po raz pierwszy słowa szefa polskiej dyplomacji – zapewne autoryzowane – wprawiają w zakłopotanie bardziej nad Wisłą niż za granicą”.

W „Przeglądzie” socjolog prof. Henryk Domański o Robercie Biedroniu: „Nie tylko wprowadziłby do krajowej polityki powiew świeżości, ale także utrwalił to, co nie udało się Palikotowi – uwolniłby scenę polityczną od narodowego patosu powstańczej panterki. Byłaby to dobra przeciwwaga dla symboli religijności, polskości, straszenia sąsiadami i uchodźcami – PiS ich nadużywa, a PO boi się od nich zdystansować”.

Podróże kształcą. Na urlopie zapoznaliśmy się z pismem „Obywatelska gazeta Kornela Morawieckiego”. Cytujemy z filipiki Michała Mońki o „Dziennikarzu w barwach ochronnych”: „Człowiek telewizyjny, także radiowy, reaguje błyskawicznie i płynie z prądem politycznym.

Polityka 34.2017 (3124) z dnia 22.08.2017; Felietony; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Polityka i obyczaje"
Reklama