Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Slalom pani premier

Polityka
Być może pani premier uważa, że do czytelników „Super Expressu” trzeba mówić prosto, żeby nie narazić ich na wysiłek intelektualny, ale momentami osiąga efekt odwrotny do zamierzonego.

Pani premier Szydło udzieliła błyskotliwego wywiadu „Super Expressowi”. Myśl przewodnią daje się streścić mniej więcej tak: jest doskonale, ale będzie jeszcze lepiej, a choć wciąż zdarzają się niedociągnięcia, to sukces jest nieunikniony. Trzeba jednak przy okazji tego wywiadu przyznać, że pani premier niemal mistrzowsko opanowała już owijanie i omijanie. Z taką techniką wygrałaby każdy slalom w samych onucach.

Prowadzący wywiad zauważa: „Minister Macierewicz nie cieszy się popularnością opinii publicznej” (cóż za subtelność), ale premier się nie waha: „Antoni Macierewicz jest skutecznym ministrem, który dba o rozwój polskiej armii i o jej reformowanie.

Polityka 35.2017 (3125) z dnia 29.08.2017; Felietony; s. 91
Reklama

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022