Kraj

Czy słowo Margaret Atwood stanie się ciałem?

Praca społeczna nie ma końca. Osiągniesz jeden cel, ale w tym czasie pojawia się kolejny. Załatwisz sprawę, ale tysiąc pozostałych już czeka na biurku. Praca społeczna nie ma końca. Osiągniesz jeden cel, ale w tym czasie pojawia się kolejny. Załatwisz sprawę, ale tysiąc pozostałych już czeka na biurku. Brodie Vissers / StockSnap.io
Sprawiedliwi ludzie atakują niesprawiedliwy system.

Nagle znajdujesz się na środku morza. Co robisz? Zastanawiasz się, jak wygląda twoje życie? Poddajesz się i toniesz? Płyniesz do brzegu? Szirin Ebadi, irańska prawniczka i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, cały czas płynie przed siebie. Zwykle nawet nie widzi brzegu i wcale o nim nie myśli. Po prostu robi to, co uważa za słuszne. Broni ludzi zgnębionych przez polityczny system. Była pierwszą adwokatką w swoim kraju, ale po rewolucji islamskiej w 1979 r. została odsunięta od pracy. Przesuwano ją na niższe stanowiska, aż w końcu przeszła na wcześniejszą emeryturę.

Polityka 41.2017 (3131) z dnia 10.10.2017; Felietony; s. 103
Reklama

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021