Kraj

Oaza Brzeszcze

Premier Szydło oczami sąsiadów

W Przecieszynie w maju premier otwierała boisko wielofunkcyjne. Rząd dołożył połowę ze 150 tys. zł. W Przecieszynie w maju premier otwierała boisko wielofunkcyjne. Rząd dołożył połowę ze 150 tys. zł. Łukasz Gagulski / Forum
Choć od prawie dwóch lat jest premierem, to prawie w każdy weekend przyjeżdża do rodzinnej wsi Przecieszyn pod Brzeszczami. Bo jak twierdzą sąsiedzi, tylko tu jest naprawdę sobą.
Premier Beata Szydło z mężem Edwardem w drodze na mszę prymicyjną syna Tymoteusza (z lewej)Jacek Bednarczyk/PAP Premier Beata Szydło z mężem Edwardem w drodze na mszę prymicyjną syna Tymoteusza (z lewej)

Kwadrans przed godziną jedenastą, w pierwszą sobotę października, na parkingu przy PSS Społem Lux w Brzeszczach zatrzymał się czarny volkswagen transporter. Wysiadło z niego czterech mężczyzn ze słuchawkami w uszach. – Niech pani patrzy, zaraz przyjedzie tu na zakupy pani premier – mówi mieszkaniec Brzeszcz, 12-tysięcznego miasteczka w powiecie oświęcimskim. Za moment zza kierownicy koreańskiego minisuwa wysiadła Beata Szydło w pikowanej kurtce i sportowych butach. Razem z nią matka.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

A gdyby internet przestał działać...

Z internetu korzysta już prawie połowa ludzkości. Co by się stało, gdyby pewnego dnia przestał działać?

Edwin Bendyk, Piotr Rutkowski
16.04.2019
Reklama