Kraj

Oaza Brzeszcze

Premier Szydło oczami sąsiadów

W Przecieszynie w maju premier otwierała boisko wielofunkcyjne. Rząd dołożył połowę ze 150 tys. zł. W Przecieszynie w maju premier otwierała boisko wielofunkcyjne. Rząd dołożył połowę ze 150 tys. zł. Łukasz Gagulski / Forum
Choć od prawie dwóch lat jest premierem, to prawie w każdy weekend przyjeżdża do rodzinnej wsi Przecieszyn pod Brzeszczami. Bo jak twierdzą sąsiedzi, tylko tu jest naprawdę sobą.
Premier Beata Szydło z mężem Edwardem w drodze na mszę prymicyjną syna Tymoteusza (z lewej)Jacek Bednarczyk/PAP Premier Beata Szydło z mężem Edwardem w drodze na mszę prymicyjną syna Tymoteusza (z lewej)

Kwadrans przed godziną jedenastą, w pierwszą sobotę października, na parkingu przy PSS Społem Lux w Brzeszczach zatrzymał się czarny volkswagen transporter. Wysiadło z niego czterech mężczyzn ze słuchawkami w uszach. – Niech pani patrzy, zaraz przyjedzie tu na zakupy pani premier – mówi mieszkaniec Brzeszcz, 12-tysięcznego miasteczka w powiecie oświęcimskim. Za moment zza kierownicy koreańskiego minisuwa wysiadła Beata Szydło w pikowanej kurtce i sportowych butach. Razem z nią matka.

Polityka 42.2017 (3132) z dnia 17.10.2017; Polityka; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Oaza Brzeszcze"

Czytaj także

Świat

NIEMCY: Berlin ciągnie do Moskwy

Osiem dekad po pakcie Ribbentrop-Mołotow w Niemczech rośnie presja na kolejną odwilż w relacjach z Rosją. Działania polskiego rządu raczej nie studzą tego zapału.

Adam Krzemiński
02.09.2019