Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

A czemu tak gna?

Coraz więcej wypadków na kolei

Wypadek kolejowy w Smętowie na Pomorzu. Pociąg osobowy TLK„Pogoria” zderzył się z pociągiem towarowym. Rannych zostało 29 pasażerów. Wypadek kolejowy w Smętowie na Pomorzu. Pociąg osobowy TLK„Pogoria” zderzył się z pociągiem towarowym. Rannych zostało 29 pasażerów. Krzysztof Mania / KFP
Niezatrzymanie się pociągu przed semaforem „stój” jest jak proszenie się o katastrofę. A jednak na naszych torach zdarza się to statystycznie co kilka dni. I coraz częściej.
Maszynistów jest mało, więc są rozchwytywani przez prywatne firmy obsługujące lokalne połączenia na zlecenie samorządów czy przewozy towarowe, potrafią pracować dla kilku firm jednocześnie.Łukasz Dejnarowicz/Forum Maszynistów jest mało, więc są rozchwytywani przez prywatne firmy obsługujące lokalne połączenia na zlecenie samorządów czy przewozy towarowe, potrafią pracować dla kilku firm jednocześnie.

Sytuacja stała się groźna. Odpowiadający za stan bezpieczeństwa na kolei Urząd Transportu Kolejowego, podległy bezpośrednio premier Beacie Szydło, ogłosił, że gwałtownie rosnąca liczba przypadków ignorowania sygnału „stój” na semaforach podaje w wątpliwość skuteczność całego dotychczasowego systemu zarządzania bezpieczeństwem na kolei. Zwołano w tej sprawie specjalne posiedzenie zespołu ds. monitorowania poziomu bezpieczeństwa na kolei. Przy okazji ujawniono, że w ciągu ostatnich 20 miesięcy pociągi nie zatrzymały się przy znaku „stój” aż 120 razy.

Polityka 46.2017 (3136) z dnia 14.11.2017; Społeczeństwo; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "A czemu tak gna?"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >