Kraj

Ulicznicy

Jak protestują Polacy

Agnieszka Holland na pogrodzonym barierkami Krakowskim Przedmieściu. Zdjęcie zrobione w przeddzień miesięcznicy smoleńskiej obiegło wszystkie media. Agnieszka Holland na pogrodzonym barierkami Krakowskim Przedmieściu. Zdjęcie zrobione w przeddzień miesięcznicy smoleńskiej obiegło wszystkie media. MBK/Wystawa „Odwagi!”
Znów mamy fotografie, które przejdą do historii. Zrobione w szczególnym czasie i w odpowiednim miejscu. 1 grudnia zawisną przed Sejmem.
Parasolki na placu Zamkowym, czyli Czarny Protest przeciwko propozycjom zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, 3 października 2016 r.Katarzyna Pierzchała/Wystawa „Odwagi!” Parasolki na placu Zamkowym, czyli Czarny Protest przeciwko propozycjom zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, 3 października 2016 r.

Kanapowa demokratka wykłócająca się z telewizorem – tak Marta Bogdanowicz określiłaby swoją obywatelską postawę. Do czasu, gdy wybory wygrało PiS i zaczęło demolować Trybunał Konstytucyjny. Wtedy poszła na ulicę protestować. I fotografować, bo tym pasjonuje się od zawsze. Jako lekarz weterynarii najbardziej lubiła robić zdjęcia psom i kotom. Teraz ma poczucie, że przyłapuje historię na gorącym uczynku. Pierwsze demonstracje robiła komórką. Na protesty pod siedzibą TVP, przeciwko zawłaszczaniu mediów publicznych, zabrała aparat.

Polityka 47.2017 (3137) z dnia 21.11.2017; Na własne oczy; s. 108
Oryginalny tytuł tekstu: "Ulicznicy"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021