Kraj

Powiedz „sprawdzam!”

Głosowania radnych będą imienne, a obrady udostępnione w sieci

Głosowania radnych mają mieć charakter imienny. Na fot. obrady Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Głosowania radnych mają mieć charakter imienny. Na fot. obrady Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Kancelaria Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego / Wikipedia

Od najbliższych wyborów samorządowych mieszkańcy będą mogli rozliczać radnych, na których oddali swój głos w wyborach. Nie będzie już tajemnicą, kto głosował za podwyżką cen biletów, a kto oprotestował budowę nowego boiska. Ostatniego dnia stycznia weszła bowiem w życie Ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych. Wynika z niej jasno, że głosowania na sesjach rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich mają mieć charakter imienny.

Polityka 7.2018 (3148) z dnia 13.02.2018; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Oryginalny tytuł tekstu: "Powiedz „sprawdzam!”"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021