Kraj

Pięćset minus

Ile kosztuje niepełnosprawność

30. dzień protestu rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie. 30. dzień protestu rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie. Michał Dyjuk / Forum
Nawet jeżeli władza się nie ugnie i nie spełni postulatów protestujących w Sejmie niepełnosprawnych i ich opiekunów, oni już i tak wygrali. Bo od ponad miesiąca patrzy na nich cała Polska.
Do budynku nie wpuszcza się nikogo, kto chciałby z protestującymi porozmawiać, Lech Wałęsa wszedł tylko dlatego, bo takie prawo mają wszyscy byli prezydenci.Michał Dyjuk/Polityka Do budynku nie wpuszcza się nikogo, kto chciałby z protestującymi porozmawiać, Lech Wałęsa wszedł tylko dlatego, bo takie prawo mają wszyscy byli prezydenci.

Społeczeństwo zaczyna dostrzegać, że państwo nie ma spójnego systemu opieki nad niepełnosprawnymi ani systemowego wsparcia dla ich opiekunów. – Ten system jest jak potwór z Lochness. Wszyscy wiedzą, że jest, ktoś podobno go widział, ale nie ma na to żadnych dowodów – mówi Justyna Tomczak-Boczko, matka 6,5-letniego Jeremiego, który nigdy nie będzie chodzić ani mówić, organizująca w Poznaniu manifestacje poparcia dla protestu rodziców i dorosłych niepełnosprawnych w Sejmie.

Polityka 21.2018 (3161) z dnia 22.05.2018; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Pięćset minus"

Czytaj także

Kraj

Wpływowi znajomi prezydenta Dudy

Tylko nieliczni krakowscy znajomi i koledzy Andrzeja Dudy nie odwrócili się od niego. Została garstka. Ale za to wpływowa.

Anna Dąbrowska
09.07.2020