Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Delfiny w mętnej wodzie

Polska po prezesie

Z każdym zwycięstwem moc Jarosława Kaczyńskiego na prawicy rosła. Po podwójnym triumfie w 2015 r. stał się nietykalny, czego wyrazem jest funkcjonujący w PiS przydomek Naczelnik. Z każdym zwycięstwem moc Jarosława Kaczyńskiego na prawicy rosła. Po podwójnym triumfie w 2015 r. stał się nietykalny, czego wyrazem jest funkcjonujący w PiS przydomek Naczelnik. Jakub Kamiński / PAP
Jarosław Kaczyński jesienią nie wziął teki premiera, wiosną okazało się, że musi przejść operację kolana. Nad polską polityką, rządzącymi, ale też opozycją, zawisło pytanie: „co będzie, gdy prezes przejdzie na emeryturę?”. A nawet jeśli stanie się trochę mniej wszechwładny?
Na obrzeża PiS został wypchnięty Antoni Macierewicz, formalnie wciąż jeden z wiceprezesów partii.Michał Dyjuk/Forum Na obrzeża PiS został wypchnięty Antoni Macierewicz, formalnie wciąż jeden z wiceprezesów partii.

Mniej więcej rok temu polityk z władz PiS, spytany o to, co by się stało z partią w razie odejścia na emeryturę Jarosława Kaczyńskiego, odpowiedział zaskakująco i brutalnie: „Rozejdzie się jak stare gacie”.

Oficjalnie politycy PiS w ogóle o czymś takim jak sukcesja po Kaczyńskim nie myślą. – Zapewniam, że JK nie wybiera się na żadną emeryturę, a wszystkie delfiny czy inne podstarzałe wilczki jeszcze będą musiały sobie długo poczekać – napisał w esemesie zagadnięty o to Joachim Brudziński, człowiek nr 2 w PiS.

Polityka 21.2018 (3161) z dnia 22.05.2018; Temat tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Delfiny w mętnej wodzie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >