Kraj

Idą ławą

Mizerski na bis

Polityka

Na prawicy trwa dyskusja, jak raz na zawsze uchronić polskie sądownictwo przed szkodzącymi mu osobami w rodzaju Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego prof. Gersdorf. Głos w sprawie zabrał m.in. znany ze skłonności do prostych rozwiązań Wojciech Cejrowski. „Trzeba przegłosować ustawę, wedle której takie osoby jak ta paniusia nie będą mogły być sędziami” zaproponował.

Jest oczywiście pytanie, kto będzie orzekał w SN po ustawowym wyeliminowaniu osób takich jak prof. Gersdorf? Nabór nowych sędziów do tej instytucji jeszcze się nie zaczął, na szczęście niedawne senackie przesłuchania kandydatów na ławników SN pokazały, że chętnych do orzekania nie brakuje.

Polityka 27.2018 (3167) z dnia 03.07.2018; Felietony; s. 91
Oryginalny tytuł tekstu: "Idą ławą"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019