Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

Prof. Yehuda Bauer, historyk zajmujący się relacjami polsko-żydowskimi, o porozumieniu między Polską a Izraelem w „Tygodniku Powszechnym”: „Jednym słowem – izraelski rząd zezwolił na szerzenie nieprawdy. Wyzbycie się swojej historii, wartości, pamięci dla jakichś pragmatycznych korzyści jest po prostu niemoralne. To nie pierwszy raz, gdy rząd Netanjahu to robi. I pewnie nie ostatni. (...) debata (...) nie jest antypolska. Jest przeciwko temu prawu i ludziom, którzy chcą ustalić z góry wersję historii, nie bacząc na fakty”.

Szef „Do Rzeczy” Paweł Lisicki w roli admiratora narodowców: „To młodzi przeciwnicy Parady [Równości w Częstochowie] ratowali honor Polaków. To oni, nie dopuszczając do bluźnierstwa, a tym byłoby paradowanie ideologów homoseksualnych przed klasztorem, zasłużyli na uznanie. Szkoda, że tylko o. Rydzyk miał dość odwagi, żeby im za to publicznie podziękować”. Czy redaktor doczeka się honorowej legitymacji Ruchu Narodowego?

Kandydat na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski wyjaśnia (z elementem samokrytyki), czym się różni od Patryka Jakiego („Polska. The Times”): „Doświadczenie i solidność kontra fuszerka. Współrządzenie z obywatelami kontra współrządzenie z Kaczyńskim. Nam w Warszawie też zresztą w ostatnich latach zabrakło tego dialogu z mieszkańcami”. Deklaruje też: „Dla mnie związki partnerskie to nie jest skręt w lewo. Dla mnie to prawa obywatelskie. I uważam, że Platforma powinna je poprzeć”.

Także w „Polska. The Times” Jan Śpiewak ocenia rywali w wyborach na prezydenta Warszawy: „Trzaskowski na pewno jest człowiekiem dobrze wykształconym, który ma doświadczenie (.

Polityka 30.2018 (3170) z dnia 24.07.2018; Felietony; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"
Reklama