Choć jako premier zdecydowanie przereklamowany, Mateusz Morawiecki mimo wszystko potwierdza, że jest filarem obozu władzy.
Mamy dwie partyjne lewice w Polsce: za starą i za młodą. Jedna to partia emerytów z poprzedniej epoki, druga, w oczach typowego wyborcy, to partia studentów. Ci dawno pożegnani zbliżają się do 10 proc. w sondażach, a ci przyszłościowi nie mogą się odbić od 2 proc.
Nie słyszałem nigdy z ust polskiego prezydenta i popierającej go partii, czy i jakie grzechy wobec Ukraińców mają na sumieniu Polacy.
Trybunał Konstytucyjny przez lata zajmował się niczym innym, jak godzeniem i wyważaniem konstytucyjnych wartości.
Skąd ten kontrolowany poślizg we wprowadzeniu obniżek w życie?
Dziennik „Dala-Demokraten” na bieżąco transmitował na swoim kanale telewizyjnym przejazd Polaków, pokazując tłumy ludzi, jakie się zbierały przy drogach, aby ich powitać.
Afera może zagrozić dziełu uznanej za świętą laureatki pokojowego Nobla.
Kiedy w Sejmie szykowano narzędzia do rozprawy z Sądem Najwyższym, przed Sejmem doszło do przykrych incydentów.
W pełnym słońcu toczy się pełną parą nielegalna kampania wyborcza. Ale uwaga: można się poparzyć.
Rozmowa z Ivanem Krastevem, politologiem i filozofem polityki, o tym, czy Unia obroni praworządność w Polsce, o różnicach pomiędzy wschodem i zachodem Europy oraz o atrakcyjności populizmu.
Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii ma służyć walce z dopalaczami. Walce, którą przegrywa już kolejny rząd. Producenci i dilerzy nadal wyprowadzają w pole policję i służby.
Z przemowy Jerzego Andrzejewskiego, właściciela sieci prawdziwych polskich kebabów w Lublinie, do rodaków z okazji rocznicy Konstytucji 3 maja: drodzy rodacy, proszę was o zgodę narodową, żebyśmy wreszcie zrozumieli – cel jest jeden, cel to Polska.
W latach 2015 i 2016 w Polsce odebrały sobie życie 11 093 osoby, w tym 1029 dzieci i młodzieży. Oto jeden z najbardziej dramatycznych przypadków.
Autorzy projektu nowego Kodeksu rodzinnego opisują dziecko jako „istotę ludzką od poczęcia do pełnoletności”.
Nad programem budowy dróg zawisły ciemne chmury. Grozi mu seria kataklizmów: chaos organizacyjny, lawinowy wzrost cen, posucha pracowników i Zbigniew Ziobro.
Współczesne społeczeństwa niespiesznie eksperymentują z powszechnym dochodem minimalnym, dzięki któremu co miesiąc obywatele dostawaliby „pieniądze za nic”, a pracowali dla własnej satysfakcji. Bo czy to jest realne?
Prezydentowi Rosji ostatnio wszystko się udaje – wybory, mundial, spotkanie z Trumpem. Może więc znalazł przepis na polityczny sukces, który Zachód – jak się zdaje – właśnie zgubił.
Jak Daniel Ortega, wczorajszy rewolucjonista, sam stał się despotą i wciąga Nikaraguę w wojnę domową.
Elizabeth Holmes przekonała tysiące ludzi, w tym znanych polityków i biznesmenów, że pomoże ludzkości. Uwierzyli, bo bardzo chcieli, żeby jej się udało.
W lipcu 1918 r. rosyjska Syberia i Daleki Wschód znalazły się pod panowaniem 60 tys. Czechów i Słowaków. Epopeja ich Legionu doczekała się dwóch legend – bohaterskiej i znacznie mniej chwalebnej.
Opowieść Macieja Wierzyńskiego jest autobiografią polskiego inteligenta, aktywnego uczestnika polskiego losu, świadka kilku epok najnowszej historii Polski.
Krwistoczerwony Księżyc wzejdzie w towarzystwie niepokojąco jasnego Marsa. Wokół nich posypią się iskry z nieba, a nad tym wszystkim majestatycznie przeleci olśniewająco jasny punkt sunący z zachodu na wschód. Koniec świata? Niekoniecznie, ale noc 27 lipca będzie szczególna.
Prof. Daniel Gilbert, psycholog z Harvard University, o tym, co tak naprawdę uszczęśliwia ludzi.
Lodówka to wynalazek stosunkowo niedawny. Ale na to, że w zimnie żywność można przechowywać dłużej, ludzie wpadli już w pradziejach.
Im gorsza sytuacja na świecie, tym bardziej ludzie interesują się… jednorożcami. Czy to tylko forma ucieczki od rzeczywistości?
Rozmowa z Markiem Priestleyem, byłym członkiem ekipy serwisowej McLarena, autorem książki „Mechanik”, o wielkich obsesjach, dużych dzieciach i niemałym zepsuciu Formuły 1.
Cały film zrealizowany został na trzech iPhone’ach 7 Plus.
Brytyjski mistrz przebieranek i wkręcania ludzi Sacha Baron Cohen wraca na ekrany.
„Dlaczego ja to piszę? Dlaczego, po co, dla kogo?” – notuje Márai w „Dzienniku”, który był dla niego niesłychanie ważny, ale nie miał wcale pewności, czy dotrze do czytelników albo czy będzie ich więcej niż dziesięciu.
Lektura „Urobionych” boli. Szkoda tylko, że nie tych, którzy pracowniczy smutek konserwują.
Książka będzie świetną rozrywką nie tylko dla studentów polonistyki.
Całość ogląda się z wielką przyjemnością.
Raper Taco Hemingway szybko się przebił do publiczności szukającej pokoleniowych tekstów, jeszcze szybciej dał się poznać reszcie niezdecydowanych i teraz „słyszy siebie w Esce”.
Oto ciąg dalszy eksploracji muzycznej przeszłości w wykonaniu Jana Młynarskiego, Marcina Maseckiego i towarzyszących im muzyków.
W sumie 600 seansów, 147 polskich premier, w tym 3 światowe, 225 pełnometrażowych tytułów z ponad 50 krajów – same liczby mówią o rozmachu i ambicjach tegorocznej edycji Nowych Horyzontów – największej imprezy filmowej w kraju.
Znakomici goście, kino na najwyższym poziomie, gorące spotkania z artystami, wyjątkowe koncerty i niezapomniane klimatyczne wieczory w Kazimierzu Dolnym, Janowcu i Mięćmierzu zapowiadają organizatorzy festiwalu Dwa Brzegi.
Rozsiane od Tokio po Nowy Jork Instytuty Polskie, promujące dotąd naszą kulturę, teraz mają popierać polską rację stanu w rozumieniu PiS.
Albert Camus staje się dziś na świecie znowu aktualny jako komentator zjawisk globalnych: biedy, byłych kolonii czy zagrożonej demokracji. Czas odkryć jego nowe oblicze.
Choć przez lata karmiono nas opowieściami o hipisach, najważniejszym muzycznym produktem eksportowym Kalifornii są freaki. Pokazuje to Ariel Pink i przyjaciele, których sprowadzi na Off Festival.
Najstarsza, świętująca 120-lecie, marka fonograficzna na świecie deklaruje zarazem spojrzenie w przeszłość i w przyszłość. Oraz otwarcie na Azję, przy którym przydała się Warszawa.
Chrapiący pod pierzyną pisarz czy gapiąca się w sufit powieściopisarka być może akurat ciężko harują.
Omar Sangare, ongiś gwiazda „Złotopolskich” i „Miodowych lat”, został przyłapany przez paparazzich w Sopocie ze swoim młodym amerykańskim mężem.
Czerwona profesura zawyła z bólu. „Ależ to ich boli!” – piszą z satysfakcją na prawicy.
Gniew ludzki jest żywiołem, a żywioły zsyłają bogowie. Dlatego w gniewie widziano zawsze palec opatrzności.
Za parę dni pan Andrzej Duda, pewnik z Krakowa, z radością podpisze akt zgonu trzeciej władzy.
Chcę powiedzieć jasno, że jako Polacy nie zazdrościmy Trzaskowskiemu ani wykształcenia, ani jego francuskiego.
Uważam, że atak oddziału złożonego z żołnierzy o rozmytym wizerunku poważnie utrudni przeciwnikowi obronę przed nim.
Są tu plenery filmowe, spotkać można statystów z filmów i usłyszeć filmowy zegar. W stulecie urodzin Ingmara Bergmana zapraszamy na ukochaną wyspę reżysera.