Kultura

Sześćset seansów

18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty

materiały prasowe
W sumie 600 seansów, 147 polskich premier, w tym 3 światowe, 225 pełnometrażowych tytułów z ponad 50 krajów – same liczby mówią o rozmachu i ambicjach tegorocznej edycji Nowych Horyzontów – największej imprezy filmowej w kraju.

W sumie 600 seansów, 147 polskich premier, w tym 3 światowe, 225 pełnometrażowych tytułów z ponad 50 krajów – same liczby mówią o rozmachu i ambicjach tegorocznej edycji Nowych Horyzontów – największej imprezy filmowej w kraju. Na otwarcie – „Kafarnaum” Libanki Nadine Labaki (Nagroda Jury w Cannes), opowieść o biedzie i gniewie na przykładzie losu 12-letniego chłopca odwracającego się od swojej rodziny. Napięcie podtrzymają mistrzowie inteligentnej prowokacji: Lars von Trier („Dom, który zbudował Jack”) i Gaspar Noé („Climax”). Dużo skrajnych emocji gwarantuje również uhonorowany Złotym Niedźwiedziem na Berlinale „Touch Me Not”, bezkompromisowy debiut, psychodrama Rumunki Adiny Pintilie o stosunku ludzi do własnego ciała. 

Więcej o programie: www.nowehoryzonty.pl

18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, 26 lipca – 5 sierpnia, Wrocław

Polityka 30.2018 (3170) z dnia 24.07.2018; Afisz. Premiery; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Sześćset seansów"

Czytaj także

Społeczeństwo

Wojna państwa Marcinkiewiczów

Historia Izabeli i Kazimierza Marcinkiewiczów toczy się jak wieloodcinkowy serial. Ale to, co długo było celebrycką, plotkarską farsą, w najnowszych odsłonach nabiera cech greckiej tragedii. Spór byłego premiera z byłą żoną to przypadek rozwodu publicznego, z wykorzystaniem mediów oraz nowych instytucji prawnych.

Martyna Bunda
06.08.2019