Świat

Kapitan dobrej zmiany

Imran Khan robi karierę polityczną w Pakistanie

Imran Khan Imran Khan Asad Zaidi/Bloomberg / Getty Images

Pakistan ma nowego bohatera: 66-letniego Imrana Khana, zwanego Kapitanem, bo w 1992 r. poprowadził narodową reprezentację krykieta po mistrzostwo świata. Wykształcony w Oxfordzie, bogato wżeniony, przez lata wiódł w Londynie żywot playboya i imprezowicza oraz kolegował się z Mickiem Jaggerem. Ostatnio zapragnął zaistnieć w pakistańskiej polityce, na czele swojej partii PTI, ale szło mu opornie, jeszcze niedawno partia miała tylko jednego posła w parlamencie. Poszedł w górę na fali nowego konserwatywnego populizmu, która ogarnia świat, wszędzie pokazując zdumiewająco podobne oblicze.

Polityka 30.2018 (3170) z dnia 24.07.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Kapitan dobrej zmiany"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Patti Yang kończy karierę. Debiutuje Patricia Vernhes

Współpracowała ze światowej sławy kompozytorami, nagrała muzykę do hollywoodzkich superprodukcji i wydała pięć płyt. Artystka z Wrocławia kończy działalność pod pseudonimem Patti Yang. Czy jeszcze ją usłyszymy?

Dawid Iwaniec
21.02.2020