Świat

Futboloterapia

Francuzi po mundialu w Rosji

Czy wygrany mundial umocni Francuzów? Czy wygrany mundial umocni Francuzów? Christophe Morin/IP3 / Getty Images

Francja zafundowała sobie moment szczęścia – tak francuskie media przywitały zdobycie mistrzostwa świata przez piłkarską drużynę narodową. Rekordowe zyski reklamowe zainkasowała grupa telewizyjna TF1 i BeIN Sports, poza tym Francuzi obstawili ponad ćwierć miliarda euro (też rekord) w loteriach i zakładach sportowych, a eksperci ekonomii prognozują, że sukces poprawi morale Francuzów, przełamie tradycyjne ponure nastroje kraju rzekomo schyłkowego, a konsumenci zwiększą zakupy, co się przełoży na wzrost dochodu narodowego.

Polityka 30.2018 (3170) z dnia 24.07.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Futboloterapia"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Patti Yang kończy karierę. Debiutuje Patricia Vernhes

Współpracowała ze światowej sławy kompozytorami, nagrała muzykę do hollywoodzkich superprodukcji i wydała pięć płyt. Artystka z Wrocławia kończy działalność pod pseudonimem Patti Yang. Czy jeszcze ją usłyszymy?

Dawid Iwaniec
21.02.2020