Ludzie i style

Metoda na Formułę

Formuła 1: cienie i blaski

„Niejeden wyścig wygraliśmy dzięki temu, że podczas zmiany opon i tankowania wszystko poszło jak w zegarku”. „Niejeden wyścig wygraliśmy dzięki temu, że podczas zmiany opon i tankowania wszystko poszło jak w zegarku”. DPA / PAP
Rozmowa z Markiem Priestleyem, byłym członkiem ekipy serwisowej McLarena, autorem książki „Mechanik”, o wielkich obsesjach, dużych dzieciach i niemałym zepsuciu Formuły 1.
Mark PriestleyMark Priestley Mark Priestley

MARCIN PIĄTEK: – Po co w garażu teamu Formuły 1 stetoskop?
MARK PRIESTLEY: – Każdy zespół kombinuje, jak z sekund w pit-stopach ukraść, ile się da. Weźmy tankowanie, w moich czasach (Priestley pracował dla McLarena w latach 2000–09 – red.) wyglądało następująco: po napełnieniu baku zamykał się zawór, potem zapalały się zielone kontrolki, a dopiero wtedy członek ekipy obsługujący wąż z paliwem mógł zwolnić blokady i odłączyć dyszę. Straszne marnotrawstwo czasu.

Polityka 30.2018 (3170) z dnia 24.07.2018; Ludzie i style; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Metoda na Formułę"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021