Rynek

Droga na manowce

Niepewna przyszłość polskich dróg

Program budowy nowoczesnej infrastruktury transportowej jest daleki od zakończenia. Program budowy nowoczesnej infrastruktury transportowej jest daleki od zakończenia. Paweł Mamcarz / Forum
Nad programem budowy dróg zawisły ciemne chmury. Grozi mu seria kataklizmów: chaos organizacyjny, lawinowy wzrost cen, posucha pracowników i Zbigniew Ziobro.
Rząd PiS odziedziczył po poprzednikach nieźle działającą maszynę do budowy dróg.Bartłomiej Kudowicz/Forum Rząd PiS odziedziczył po poprzednikach nieźle działającą maszynę do budowy dróg.

W ubiegłym tygodniu minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie wkroczył na autostradę z zaskoczenia. Towarzyszyli mu senatorowie PiS Jan Żaryn i Rafał Ambrozik oraz poseł Grzegorz Wojciechowski. „Chcemy zaproponować rozwiązania, które raz na zawsze ukrócą bezkarność i oszukańcze praktyki, których ofiarą padają podwykonawcy robót drogowych w Polsce – ogłosił na konferencji prasowej. – Ujawniane w mediach przypadki wielokrotnie kończyły się dramatami niewielkich firm budowlanych, ich bankructwem, upadłością, czasami dramatami rodzinnymi, a nawet zdarzyło się samobójstwo.

Polityka 30.2018 (3170) z dnia 24.07.2018; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Droga na manowce"

Czytaj także

Społeczeństwo

Wojna państwa Marcinkiewiczów

Historia Izabeli i Kazimierza Marcinkiewiczów toczy się jak wieloodcinkowy serial. Ale to, co długo było celebrycką, plotkarską farsą, w najnowszych odsłonach nabiera cech greckiej tragedii. Spór byłego premiera z byłą żoną to przypadek rozwodu publicznego, z wykorzystaniem mediów oraz nowych instytucji prawnych.

Martyna Bunda
06.08.2019