Kultura

Premiery i klimat

12. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

materiały prasowe
Znakomici goście, kino na najwyższym poziomie, gorące spotkania z artystami, wyjątkowe koncerty i niezapomniane klimatyczne wieczory w Kazimierzu Dolnym, Janowcu i Mięćmierzu zapowiadają organizatorzy festiwalu Dwa Brzegi.

Znakomici goście, kino na najwyższym poziomie, gorące spotkania z artystami, wyjątkowe koncerty i niezapomniane klimatyczne wieczory w Kazimierzu Dolnym, Janowcu i Mięćmierzu zapowiadają organizatorzy festiwalu Dwa Brzegi. Na otwarcie polska premiera głośnego dramatu rodzinnego „Shoplifters” (Złodziejaszki) Hirokazu Koreedy, który wygrał tegoroczne Cannes. Innym wydarzeniem będzie pierwszy krajowy pokaz eksperymentalnego eseju Jean-Luca Godarda „Image book”, poświęconego sposobom ukazywania przemocy w mediach. Ponadto mroczny dramat „Mrs. Hyde” z wybitną kreacją Isabelle Huppert (Złoty Lampart w Locarno), irańskie „Trzy twarze” Jafara Panahiego (nagroda za scenariusz w Cannes), sensacyjny thriller „7 Days in Entebbe” José Padilhi z Danielem Brühlem w roli głównej o słynnej akcji antyterrorystycznej izraelskiego wywiadu na Bliskim Wschodzie i miniretrospektywy zmarłych niedawno mistrzów: Czecha Miloša Formana oraz Węgra Károly Makka. 

Więcej o programie: www.dwabrzegi.pl

12. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, 28 lipca – 4 sierpnia, Kazimierz i Janowiec nad Wisłą

Polityka 30.2018 (3170) z dnia 24.07.2018; Afisz. Premiery; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Premiery i klimat"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Polonia jest taka jak my. Ewa Winnicka opowiada o polskim Greenpoincie

Mnie ten temat dlatego tak bardzo pociąga, że zmusza do zastanowienia, co to znaczy być w ogóle Polakiem – mówi Ewa Winnicka, autorka książki „Greenpoint. Kroniki Małej Polski”.

Janusz Wróblewski
16.06.2021