Kraj

Kto odleci, kto zostanie?

Przedwyborczy pic PiS

Umowa koalicyjna PiS z partią Jarosława Gowina gwarantuje „jedynkę” Adamowi Bielanowi z okręgu podwarszawskiego. Umowa koalicyjna PiS z partią Jarosława Gowina gwarantuje „jedynkę” Adamowi Bielanowi z okręgu podwarszawskiego. Adam Chełstowski / Forum
Rekonstrukcja rządu i prezydium Sejmu, ­elastyczność i pragmatyzm – taki będzie PiS na finiszu kadencji. Ma to zapewnić kolejne cztery lata u władzy, tym razem już z Jarosławem Kaczyńskim jako premierem.
Ministrowie rządu PiS nie mogą być pewni posad, a okazją do zmian będą majowe wybory do Parlamentu Europejskiego.Getty Images/Polityka Ministrowie rządu PiS nie mogą być pewni posad, a okazją do zmian będą majowe wybory do Parlamentu Europejskiego.

Polityka wzięła głęboki wdech. Wakacje parlamentarne potrwają niemal do połowy września, a na pierwszy plan – mimo trwającej batalii o Sąd Najwyższy – wysuwa się kampania samorządowa. Ale już między wyborami samorządowymi a europejskimi czeka nas kolejne przyspieszenie. Będzie rekonstrukcja rządu, prezydium Sejmu i Senatu, a na odleglejszym horyzoncie majaczy temat „premier Kaczyński”. PiS znów zmieni skórę. – Będzie łagodzenie wizerunku? – pytamy polityka z otoczenia prezesa.

Polityka 33.2018 (3173) z dnia 13.08.2018; Polityka; s. 21
Oryginalny tytuł tekstu: "Kto odleci, kto zostanie?"

Czytaj także

Historia

Marian Turski: Przeżyłem dwa marsze śmierci. Po wojnie nic nie pamiętałem

Najpierw miałem trwającą 20 lat amnezję. A potem nie chciałem. Dopiero kiedy w 2001 r. otwarto dla zwiedzających saunę (łaźnię), zgodziłem się coś powiedzieć publicznie.

Jacek Żakowski
27.01.2020