Kraj

PiS & Kukiz

Andrzej Duda gra na koalicję PiS z Kukizem

Plan prezydenta, by pozostając w orbicie PiS, zadbać o relacje z Kukizem i PSL, może nie wypalić. Plan prezydenta, by pozostając w orbicie PiS, zadbać o relacje z Kukizem i PSL, może nie wypalić. Kacper Pempel/REUTERS / Forum

Uchwalenie, a następnie zawetowanie ordynacji do europarlamentu odbyło się w zasadzie bez publiczności. W narzędziu analitycznym Google linia pokazująca zainteresowanie internautów tym tematem w zestawieniu np. z zaciekawieniem Małgorzatą Gersdorf, nie mówiąc o pieśniarzu Sławomirze, jest płaska jak elektrokardiogram trupa. A jednak sprawa ma dla polskiej polityki pierwszorzędne znaczenie.

Prezydent Andrzej Duda słusznie sięgnął po weto. Wybory europejskie nie wyłaniają większości rządzącej, proporcjonalność jest ich istotą.

Polityka 34.2018 (3174) z dnia 21.08.2018; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Oryginalny tytuł tekstu: "PiS & Kukiz"

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Leociak: Kościół jako instytucję należy odrzucić

To już nie są czasy zdobywania nowego świata i nawracania siłą wszystkich „dzikusów”, czy tego chcą, czy nie – mówi prof. Jacek Leociak z Instytutu Badań Literackich PAN, autor „Młynów Bożych” i wydanego właśnie „Wiecznego strapienia. O kłamstwie, historii i Kościele”.

Katarzyna Czarnecka
30.11.2020