Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Bojownik o prawo i sprawiedliwość

Takich sędziów chce PiS w SN

Adam Tomczyński Adam Tomczyński Michał Woźniak / EAST NEWS
Adam Tomczyński sądził w procesach, które rujnowały ludziom życie. I milczał, przyzwalając na jawne bezprawie. Ostatnio objawił się jako bojownik pisowskiej naprawy sądownictwa i ma szansę zostać sędzią Sądu Najwyższego.
Poseł Stanisław Piotrowicz zapewnia, że Adam Tomczyński nadaje się na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.Adam Chełstowski/Forum Poseł Stanisław Piotrowicz zapewnia, że Adam Tomczyński nadaje się na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.

Gdy zobaczyłem go w telewizji, gdzie z zapałem popierał reformę sądownictwa przygotowywaną przez rządzący obóz, od razu go poznałem. Mimo że upłynęło tyle lat – mówi w rozmowie z POLITYKĄ Dariusz Baran, właściciel firmy CLiF, czyli Centrum Leasingu i Finansów. – Są pewne zdarzenia w życiu, które się pamięta, a ogłoszenie upadłości to była dla mnie trauma. Trochę więc mnie zdziwiło, że ten człowiek bierze udział w próbie reformy wymiaru sprawiedliwości. Akurat on.

Firma CLiF była prymusem na rodzącym się w latach 90.

Polityka 37.2018 (3177) z dnia 11.09.2018; Polityka; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Bojownik o prawo i sprawiedliwość"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022