Kraj

Trudny odcinek posługiwania

Z życia sfer

Społeczeństwo coraz mniej chętnie słucha głosu polskiego Kościoła.

Prymas Wojciech Polak zapowiedział przedstawienie raportu na temat pedofilii w polskim Kościele. Dokument „ma służyć do komunikacji ze społeczeństwem”. To pomyślna wiadomość w sytuacji, gdy na skutek braku komunikacji część społeczeństwa nie rozumie Kościoła i Kościołowi nie ufa. Jest szansa, że dzięki raportowi społeczeństwo lepiej pozna Kościół, a ci, którzy do tej pory nie rozumieli motywów działania niektórych księży, zrozumieją je.

Społeczeństwo coraz mniej chętnie słucha głosu polskiego Kościoła.

Polityka 40.2018 (3180) z dnia 02.10.2018; Felietony; s. 4
Oryginalny tytuł tekstu: "Trudny odcinek posługiwania"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019