Kraj

Nie drażnić sędziów

Mizerski na bis

Polityka

Twierdzenie, że reforma sądownictwa wdrażana przez ministra Zbigniewa Ziobrę nie przynosi efektów, jest krzywdzące. Wskazują na to statystyki Ministerstwa Sprawiedliwości, z których jasno wynika, że w wyniku reformy polskie sądy pracują wolniej niż przed reformą. Wydłużeniu uległ np. czas oczekiwania na wyrok sądu – w zeszłym roku na finał sprawy w pierwszej instancji czekało się średnio 5,5 miesiąca, podczas gdy w latach przed reformą wydanie wyroku trwało od zaledwie 4,2 miesiąca do 4,7 miesiąca.

Polityka 40.2018 (3180) z dnia 02.10.2018; Felietony; s. 99
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie drażnić sędziów"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019