Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Lubi postawić

Sprytna filantropia Grzegorza Biereckiego

Jarosław Kaczyński i Grzegorz Bierecki podczas odsłonięcia pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich w Białej Podlaskiej, 2015 r. Jarosław Kaczyński i Grzegorz Bierecki podczas odsłonięcia pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich w Białej Podlaskiej, 2015 r. Ryszard Godlewski / Reporter
Senator Grzegorz Bierecki gra rolę dobrodzieja i filantropa, ale choć dysponuje wielkim majątkiem, najchętniej rozdaje cudze pieniądze, dając przy okazji zarobić swoim ludziom.
Twórca SKOK senator Grzegorz Bierecki zaoferował budowę kolejnych pomników. Tymczasem Bankowy Fundusz Gwarancyjny musiał wypłacić klientom SKOK 4,4 mld zł, które wyparowały z systemu.EAST NEWS Twórca SKOK senator Grzegorz Bierecki zaoferował budowę kolejnych pomników. Tymczasem Bankowy Fundusz Gwarancyjny musiał wypłacić klientom SKOK 4,4 mld zł, które wyparowały z systemu.

Tu ma stanąć ten pomnik! – stuka mocno obcasem we fragment kostki brukowej na placu Wolności w Białej Podlaskiej starszy pan, chwilę wcześniej łapiący na ławeczce ostatnie promienie październikowego słońca. Chodzi o pomnik Czynu Niepodległościowego – kolejny pomysł Grzegorza Biereckiego, senatora z Białej Podlaskiej. Jeśli tak, to pomnik będzie musiał się wcisnąć między czekający nie wiadomo na co rozłożysty kilkustopniowy cokół po jednej stronie a szary obelisk z napisem „Niepodległej” i orłem na szczycie po drugiej (tu odbywają się główne uroczystości obchodów 11 listopada, od kiedy prezydentem Białej Podlaskiej został 33-letni Dariusz Stefaniuk, współpracownik Biereckiego ze SKOK).

Polityka 43.2018 (3183) z dnia 23.10.2018; Polityka; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Lubi postawić"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >