Kraj

Szwecja w ruinie

Mizerski na bis

Polityka
Bestialstwo aparatu państwa posunięte jest w Szwecji tak daleko, że „państwowa nadopiekuńczość staje się źródłem cierpienia i przemocy wobec rodziny”.

Na spotkaniu w Jachrance Jarosław Kaczyński poinformował, że PiS prowadzi naród do dobrobytu porównywalnego z tym na Zachodzie. Z tym że pojawiają się ostrzeżenia, żeby przypadkiem PiS nie poprowadził tam narodu drogą, którą idzie Szwecja. To, dokąd ona doszła, ujawnił niedawno portal Fronda.pl., w opinii którego wszechobecne w Szwecji bogactwo i postęp społeczny spowodowały wiele wynaturzeń.

„Jest to kraj o bardzo wysokich dochodach na głowę mieszkańca, bardzo niskim poziomie korupcji i stabilnej sytuacji finansowej” – alarmuje Fronda, stawiając uzasadnioną tezę, że „to właśnie dobrobyt jest jedną z przyczyn upadku moralnego i społecznego w tym kraju”.

Polityka 50.2018 (3190) z dnia 11.12.2018; Felietony; s. 99
Oryginalny tytuł tekstu: "Szwecja w ruinie"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021