Kraj

Wyciszenie dla zrozumienia

Mizerski na bis

Polityka
Każdy bez trudu zauważy, że wypowiedzi i wystąpienia wielu polityków PiS pełne są niepotrzebnych zdań i sformułowań i że wiele z nich można zrozumieć nieopatrznie.

W związku z tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku szeregowi politycy PiS dostali od kierownictwa partii polecenie ograniczenia występów medialnych. Kierownictwo PiS uznało, że w tych dniach lepiej dla partii będzie, jeśli wyborcy nie będą narażeni na słuchanie i oglądanie szeregowych polityków PiS, a także czytanie ich wpisów internetowych. „Trzeba wyciszać emocje, unikać niepotrzebnych zdań, z których każde może okazać się niepotrzebnym sformułowaniem, które ktoś nieopatrznie zrozumie” – wyjaśnia powody decyzji jeden z ważnych wiceministrów PiS, cytowany przez portal Wirtualna Polska.

Polityka 4.2019 (3195) z dnia 22.01.2019; Felietony; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Wyciszenie dla zrozumienia"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021