Kraj

Wyciszenie dla zrozumienia

Mizerski na bis

Polityka
Każdy bez trudu zauważy, że wypowiedzi i wystąpienia wielu polityków PiS pełne są niepotrzebnych zdań i sformułowań i że wiele z nich można zrozumieć nieopatrznie.

W związku z tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku szeregowi politycy PiS dostali od kierownictwa partii polecenie ograniczenia występów medialnych. Kierownictwo PiS uznało, że w tych dniach lepiej dla partii będzie, jeśli wyborcy nie będą narażeni na słuchanie i oglądanie szeregowych polityków PiS, a także czytanie ich wpisów internetowych. „Trzeba wyciszać emocje, unikać niepotrzebnych zdań, z których każde może okazać się niepotrzebnym sformułowaniem, które ktoś nieopatrznie zrozumie” – wyjaśnia powody decyzji jeden z ważnych wiceministrów PiS, cytowany przez portal Wirtualna Polska.

Polityka 4.2019 (3195) z dnia 22.01.2019; Felietony; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Wyciszenie dla zrozumienia"

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Leociak: Kościół jako instytucję należy odrzucić

To już nie są czasy zdobywania nowego świata i nawracania siłą wszystkich „dzikusów”, czy tego chcą, czy nie – mówi prof. Jacek Leociak z Instytutu Badań Literackich PAN, autor „Młynów Bożych” i wydanego właśnie „Wiecznego strapienia. O kłamstwie, historii i Kościele”.

Katarzyna Czarnecka
30.11.2020