Kraj

TVP uderza w nowy ton

Z życia sfer

Dziennikarze TVP są bardzo profesjonalni, gdyż zadają przedstawicielom władzy wyłącznie właściwe, wcześniej uzgodnione pytania.

Niektóre media stały się tak agresywne, że politycy nie mają już ochoty w nich występować. Niedawno liderzy PO ogłosili bojkot TVP, z kolei wicepremier Gliński musiał przerwać wywiad w radiu RMF, oburzony faktem, że redaktor zadał mu pytanie, co do którego wicepremier się z nim umawiał, że go nie zada. Trzeba uczciwie powiedzieć, że wcześniej Gliński w drodze kompromisu wyraził gotowość odpowiedzi na inne, zaproponowane przez siebie pytanie. Niestety, redaktor nie chciał mu go zadać, dlatego dotknięty do żywego wicepremier stracił cierpliwość i po wyplątaniu się z opasujących go kabli opuścił studio.

Polityka 5.2019 (3196) z dnia 29.01.2019; Felietony; s. 5
Oryginalny tytuł tekstu: "TVP uderza w nowy ton"

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Leociak: Kościół jako instytucję należy odrzucić

To już nie są czasy zdobywania nowego świata i nawracania siłą wszystkich „dzikusów”, czy tego chcą, czy nie – mówi prof. Jacek Leociak z Instytutu Badań Literackich PAN, autor „Młynów Bożych” i wydanego właśnie „Wiecznego strapienia. O kłamstwie, historii i Kościele”.

Katarzyna Czarnecka
30.11.2020