Kraj

No to pyk

Mizerski na bis

Polityka
Jakim cudem czysta polska dusza może się narodzić na skutek niemoralnej operacji o charakterze produkcyjnym?

Jarosław Kaczyński ogłosił, że trwa walka o dusze Polaków. Oczywiście ogłoszenie nie dotyczy Polaków, co do których istnieje uzasadnione podejrzenie, że duszy nie mają. W opinii księdza Madeja, proboszcza parafii Bożego Ciała na warszawskim Kamionku, w wypadku dzieci poczętych metodą in vitro trudno mówić o duszy, ponieważ dusza może się zrodzić tylko z połączenia ciał kobiety i mężczyzny. Dlatego dusza w żadnym wypadku nie może się narodzić w laboratorium, gdzie – jak przekonuje ks. Madej – poczęcie sprowadza się do tego, że pan docent ze swoim asystentem robią „pyk”.

Polityka 13.2019 (3204) z dnia 26.03.2019; Felietony; s. 91
Oryginalny tytuł tekstu: "No to pyk"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Osamotnienie – dżuma współczesności?

Mamy w Polsce 5 mln jednoosobowych gospodarstw domowych. Na razie co czwarte gospodarstwo. W 2035 r. – co trzecie.

Ewa Wilk
08.02.2019