Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Nie wystarczy drobna zmiana

O realnej przewadze politycznej świadczy zdolność wygrywania wyborów i „zagospodarowania” odniesionego zwycięstwa. O realnej przewadze politycznej świadczy zdolność wygrywania wyborów i „zagospodarowania” odniesionego zwycięstwa. Max Skorwider
Opozycja staje przed trudnym zadaniem – pokonanie rządzącego dzisiaj obozu to nie jeden wyborczy akt, ale dłuższy proces. Z wieloma niewiadomymi.
Ukształtowała się niezwykła sytuacja, w której na czele opinii katolickiej w Polsce nie stoi dziś żaden z biskupów, ale Tadeusz Rydzyk.Łukasz Dejnarowicz/Forum Ukształtowała się niezwykła sytuacja, w której na czele opinii katolickiej w Polsce nie stoi dziś żaden z biskupów, ale Tadeusz Rydzyk.

Stawką dzisiejszych zmagań politycznych jest nie tylko władza, ale także w jakimś stopniu ustrój państwa polskiego, w tym kwestie ładu medialnego, realnego zakresu samorządności terytorialnej, gwarancji praworządności i swobód obywatelskich czy praw opozycji.

Wybory rozstrzygną jednak tylko część tych spraw, ponieważ – jak pokazały minione lata – nawet bezwzględna większość parlamentarna i wybrany z jej poparciem prezydent nie gwarantują pełnej realizacji planów. Także dlatego, że psuje się znacznie łatwiej, niż naprawia.

Polityka 19.2019 (3209) z dnia 07.05.2019; Ogląd i pogląd; s. 25
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >