Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

Jarosław Gowin, kiedyś minister w rządzie Tuska, dziś mówi o nim lekceważąco („Rzeczpospolita”): „Uważam, że Donald Tusk się pogubił, że zawiodła go intuicja co do doboru współpracowników. Chociaż to nie jest rzecz przypadkowa, że Tusk co jakiś czas sięga po takich ludzi jak Janusz Palikot lub Leszek Jażdżewski, bo to jest dokładnie ten styl uprawiania polityki, ten styl myślenia, jeżeli tutaj w ogóle o myśleniu może być mowa”.

W „Tygodniku Powszechnym” pożegnanie prof. Karola Modzelewskiego. Cytujemy wywiad z historykiem: „[Solidarność po stanie wojennym była] przede wszystkim bardziej inteligencka i kadrowa. Pojawił się też antykomunizm. W pierwszej »S« tego nie było. Nie skandowano »precz z komuną« nie tylko ze względu na rozsądek – przede wszystkim dlatego, że nikomu to do głowy nie przychodziło. Jak »Trybuna Ludu« pisała, że jesteśmy »siłą antysocjalistyczną«, większość uważała to za obelgę”.

W „Do Rzeczy” Piotr Gabryel ostrzega rząd bez większej nadziei na refleksję z jego strony: „o tym, że polityczna wola nie da rady rynkowi, wiadomo od dawna. Jednak zawsze można spróbować przekonać się kolejny raz – na własnej skórze, tak jak teraz. I jestem ogromnie ciekaw, ile każdy z nas, kto za sprawą rządu doświadczy tego na własnej skórze – bo to my będziemy płacili rachunki za energię, a nie rząd – będzie za prąd płacić w 2020 r. i latach kolejnych, gdy już nie da się sztucznie powstrzymywać rynku i runie on na nas ze zdwojoną, bo przez dwa lata kumulowaną siłą”.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mówi „Wprost”, czego Platforma nauczyła się od PiS: „Zwycięstwo PiS pomogło wielu z nas zrozumieć, że III Rzeczpospolita nie przełożyła owoców transformacji na życie każdego Kowalskiego.

Polityka 20.2019 (3210) z dnia 14.05.2019; Felietony; s. 106
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"
Reklama