Kraj

Matka Beatka

Skąd ten fenomen Beaty Szydło

Między Szydło a Morawieckim od zawsze wieje chłodem. Między Szydło a Morawieckim od zawsze wieje chłodem. Grzegorz Łyko / Forum
Beata Szydło, którą elektorat PiS widzi jako zwykłą Polkę, swoją opiekunkę, dostała rekordową liczbę głosów w eurowyborach. Co z nimi teraz zrobi?
Co dalej z Beatą Szydło? Będzie komisarzem unijnym?Mateusz Włodarczyk/NurPhoto/Forum Co dalej z Beatą Szydło? Będzie komisarzem unijnym?

Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego nie mógł dokończyć zdania: „Zaproszę tutaj dwie osoby, które wzięły na siebie ogromną część ciężaru tej kampanii – panią premier Beatę Szydło i pana premiera…”. Przerwały mu gromkie brawa i okrzyki: Beata!, Beata! – Widziałem to dokładnie, Mateusz wychodził na scenę z nietęgą miną, bo po raz kolejny przekonał się, że to Beata jest dla partii i elektoratu prawdziwą ikoną – mówi ważny polityk z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego.

Polityka 23.2019 (3213) z dnia 04.06.2019; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Matka Beatka"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Zapomniana historia Mietka Kosza

Film Macieja Pieprzycy „Ikar. Legenda Mietka Kosza” z brawurową rolą Dawida Ogrodnika przypomina wielką postać tytułowego niewidomego pianisty. To powód, by raz jeszcze zastanowić się nad wciąż nośnym mitem artysty straceńca.

Mirosław Pęczak
19.10.2019