Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

Piotr Zaremba tyle razy zachwycał się „dobrą zmianą”, że już mu się znudziło (albo wreszcie coś dostrzegł). W „Polsce The Times” przestrzega władzę: „Przysce rok szkolny nie będzie dobrym rokiem dla polskiego szkolnictwa. Ujawni całkowity koniunkturalizm polityków prawicy wobec własnego dawnego programu i łatwość poświęcania własnych ideowych celów w imię wyborczej skuteczności. Politycy PiS policzyli już sobie, że mogą rządzić bez poparcia nauczycieli. Ale dobrej szkoły bez nich nie zrobią”.

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski próbuje w „Newsweeku” podtrzymać nadzieje wśród opozycji: „Dobrym przykładem, że można wygrywać mimo niesprzyjających wiatrów, są Bartek Arłukowicz i Jerzy Buzek. Ten drugi przestał być premierem 18 lat temu i przeprowadzał trudne reformy, a mimo to dostał w ostatnich eurowyborach 400 tys. głosów. Tylko o 100 tys. mniej niż Beata Szydło, która przestała być premierem dwa lata temu i »przekupywała« wyborców rozdawnictwem”.

Korzystając z łamów „GW”, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz apeluje do Grzegorza Schetyny: „Dzisiaj nie jest łatwo okazać zaufanie opozycji. Tak, wielu zwolenników Pana partii jest bardzo rozczarowanych. Nawet nie porażkami, ale marazmem, wszechobejmującą niemocą i brakiem gotowości polityków do prawdziwych zmian. Jeśli jednak Platforma zdecyduje się na radykalny zwrot, skok ku nowemu, bez autoasekuracji; jeśli pokażecie, że chcecie i potraficie walczyć, to wyborcy to docenią. Bo tak naprawdę większość Polek i Polaków nie chce utracić wolności. Pana partia ciągle ma szanse wygrać demokratyczną Polskę”. Ale czy na pewno.

W „Do Rzeczy” pod tytułem „Podatkowy kult młodości” felietonistka Kataryna odnosi się do zwolnienia podatkowego dla ludzi do lat 26: „Prawnicy już zwracają uwagę, że zaproponowane rozwiązanie będzie polem ogromnych nadużyć, bo »bezpitowcy« staną się najłatwiejszym sposobem na robienie kosztów w działalności gospodarczej.

Polityka 27.2019 (3217) z dnia 02.07.2019; Felietony; s. 106
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"
Reklama