Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Kawa u Piskorzów

Mizerski na bis

Cywilizacyjny awans normalnej polskiej rodziny pod rządami PiS jest zjawiskiem bez precedensu.

Niespodzianką niedawnej konwencji w Lublinie było zaprezentowanie przez PiS nowej normalnej polskiej rodziny. Zdaniem kierownictwa PiS dotychczas obowiązująca normalna polska rodzina nie nadąża za dokonującymi się w kraju zmianami i nie nadaje się do pokazywania, szczególnie na miesiąc przed wyborami.

Zaproponowaną przez kierownictwo PiS ulepszoną wersją normalnej polskiej rodziny są państwo Piskorzowie z Otwocka, których na konwencji przedstawiono jako beneficjentów programów socjalnych wprowadzanych przez obóz rządzący. Np. programu 500 plus, w wyniku którego Piskorzowie i piątka ich dzieci mogą robić różne rzeczy, np. wyjechać na wakacje, na co – jak wiadomo – dotychczasowe normalne polskie rodziny nie miały żadnych szans.

Cywilizacyjny awans normalnej polskiej rodziny pod rządami PiS jest zjawiskiem bez precedensu. „Dzięki programowi 500 plus mogliśmy podjąć decyzję o zakupie domu” – zdradził pan Piskorz, wzbudzając entuzjazm sali. Rosnącą pozycję normalnej polskiej rodziny potwierdza również fakt, że – jak ustalili dziennikarze – Piskorz jest dziś wiceprezesem zarządu Banku Spółdzielczego w Otwocku, o czym za rządów PO przedstawiciel normalnej polskiej rodziny mógł jedynie pomarzyć.

Krzepiącego obrazu zaprezentowanej w Lublinie normalnej polskiej rodziny Piskorzów dopełnia fakt, że w sierpniu br. Piskorzowie przyjmowali na kawie premiera Morawieckiego i minister Rafalską wraz z grupą dziennikarzy. Wizyta ta świadczy o rosnących aspiracjach towarzyskich normalnej polskiej rodziny, którym rząd PiS stara się wyjść naprzeciw. Świadczy to o tym rządzie jak najlepiej, zwłaszcza że rodzina Piskorzów nie kryje, że premierzy z PO – Tusk i Kopacz – nie byli u nich na kawie ani razu, w wyniku czego Piskorzowie i ich dzieci znają tych premierów wyłącznie z telewizji.

Polityka 38.2019 (3228) z dnia 17.09.2019; Felietony; s. 106
Oryginalny tytuł tekstu: "Kawa u Piskorzów"

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama