Kraj

Robert Biedroń udzielił pomocy po wypadku. Internauci: Bohater!

Robert Biedroń i strażacy z OSP Regut Robert Biedroń i strażacy z OSP Regut OSP Regut / Facebook
O akcji ratunkowej poinformowała na Facebooku Ochotnicza Straż Pożarna z Reguta: „Poszkodowanego kierowcę wraz ze swoim dwuletnim synem wydostał z płonącego samochodu i jak prawdziwy strażak ruszył na płonący samochód z gaśnicą”.

„Trzeba pochwalić postawę tego Pana, który przed przyjazdem straży pożarnej udzielił pomocy osobom poszkodowanym” – piszą na Facebooku administratorzy strony OSP Regut, czyli Ochotniczej Straży Pożarnej w Regucie. Owym „panem” okazał się europoseł Robert Biedroń. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Tabor. Biedroń wydostał z płonącego auta kierowcę i dwuletniego chłopca. Poszkodowanych zaprosił do swojego samochodu, a sam gasił pożar gaśnicą, zanim na miejsce przybyła straż pożarna. Nikomu nic się nie stało.

„Pana” ze zdjęcia internauci rzecz jasna od razu rozpoznali. Komentarz pod postem zamieścił zresztą sam Biedroń, ale i komitet wyborczy Lewicy (europoseł jest zarazem szefem sztabu): „Brawo, takich bohaterów Polska potrzebuje”.

Użytkownicy Facebooka natychmiast zestawili incydent z przypadkami kolizji z udziałem kolumn rządowych. I nie tylko. „Jedni bohatersko łapią hostie na wietrze, inni ratują ludzi w wypadkach. Brawo!” – pisze ktoś (to aluzja do prezydenta Andrzeja Dudy, który „uratował” zdmuchniętą przez wiatr hostię w czasie Święta Dziękczynienia w Wilanowie w 2015 r.). A ktoś inny „nie widział, więc nie wierzy”, podejrzewając, że całe zdarzenie to przedwyborcza ustawka. Nad teoriami spiskowymi przeważają jednak gratulacje:

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną