Kraj

Na jedną kartę

Kwadratura prezydentury

Na dziś najbardziej spodziewane jest to, że w drugiej turze z Dudą zmierzy się Małgorzata Kidawa-Błońska. Na dziś najbardziej spodziewane jest to, że w drugiej turze z Dudą zmierzy się Małgorzata Kidawa-Błońska. Wojciech Kozioł / Forum
Po rezygnacji Donalda Tuska z prezydenckiego wyścigu na dobre ruszyła giełda kandydatów.
Ostatnie badanie IBRiS daje Dudzie w pierwszej turze ponad 48 proc. poparcia.Mateusz Włodarczyk/Forum Ostatnie badanie IBRiS daje Dudzie w pierwszej turze ponad 48 proc. poparcia.

Decyzja Tuska obniżyła morale antyPiSu, zeszło sporo powietrza. Podobnie jak wybory europejskie ostudziły optymizm po wyborach samorządowych. Została duża wyrwa po Tusku, która teraz będzie mozolnie zapełniana. Krążą pogłoski o starcie katolickiego publicysty i telewizyjnego prezentera Szymona Hołowni, mającego być zapewne skrzyżowaniem Kukiza i Zełenskiego. Być może zgłoszą się lub zostaną zgłoszeni inni, jak np. Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich, którego ostatnio na prezydenta zarekomendowała „Gazeta Wyborcza”.

Polityka 46.2019 (3236) z dnia 12.11.2019; Temat z okładki; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Na jedną kartę"
Reklama

Czytaj także

Historia

Operacja „Hiacynt”. Jak to było naprawdę?

Na ekrany wszedł „Hiacynt”, film o akcji służb PRL skierowanych przez gen. Czesława Kiszczaka przeciwko homoseksualistom.

Andrzej Krajewski
17.10.2021