Kraj

Sasin i spółki

Sasin na spółki

Jacek Sasin będzie nie tylko ministrem do spraw konfitur, ale także ministrem górnictwa i energetyki. Jacek Sasin będzie nie tylko ministrem do spraw konfitur, ale także ministrem górnictwa i energetyki. Getty Images, Reporter, Studio Polityka
W spółkach Skarbu Państwa wszyscy siedzą jak na szpilkach. W nowym rządzie powróci minister Skarbu Państwa, zwany teraz ministrem aktywów państwowych. Okazuje się, że ktoś w imieniu partii musi zarządzać konfiturami, bo apetyt rządzących polityków jest nieopanowany.
Jacka Sasina czeka ciężkie zadanie, bo sytuacja jest wyjątkowa.Adam Chełstowski/Forum Jacka Sasina czeka ciężkie zadanie, bo sytuacja jest wyjątkowa.

Taki strach pojawia się zawsze, gdy nadchodzą wybory i pojawia się nerwowe pytanie: kto weźmie władzę? Bo dla państwowych menedżerów oznacza to kadrowe trzęsienie ziemi. Tym razem napięcie nie wynikło z obaw przed polityczną zmianą, ale z powodu zamiaru wskrzeszenia Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP). Pomysł pojawił się tak nagle, że początkowo nie było wiadomo jak nazwać reaktywowany resort, bo do starej nazwy wracać było głupio. Ostatecznie stanęło na Ministerstwie Aktywów Państwowych. I kto by się tego spodziewał, przecież likwidacja MSP, to był jeden ze sztandarowych projektów w poprzedniej kadencji.

Polityka 47.2019 (3237) z dnia 19.11.2019; Temat z okładki; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Sasin i spółki"

Czytaj także

Ludzie i style

Na północ od Madrytu – kastylijskim szlakiem zamków i wina

Niecałe trzy godziny lotu do hiszpańskiej stolicy i krótka jazda samochodem przenoszą nas w samo serce Krainy Zamków. Teraz jest najlepszy moment, bo tłumy turystów zniknęły, a winiarze z La Rioja czekają z poczęstunkiem.

Paweł Moskalewicz
25.11.2019