Kraj

Gra na Dudę

Prezydent Andrzej Duda na koncercie Orkiestry Wielkich Bębnów, Warszawa 2018 r. Prezydent Andrzej Duda na koncercie Orkiestry Wielkich Bębnów, Warszawa 2018 r. Adam Chełstowski / Forum
Strategia PiS na najbliższe miesiące to schowanie dawnych animozji i wspieranie Andrzeja Dudy. Właściwy sezon polityczny ma się rozpocząć w maju po wyborach i jest już w przygotowaniu. Pytanie, ile władza ma jeszcze energii i czy powstrzyma zamieszanie w szeregach.
Duda czeka teraz na wyniki zamówionych przez PiS dużych badań fokusowych, które wykażą, co Polacy myślą o prezydencie i czego od niego oczekują.Gallo Images Duda czeka teraz na wyniki zamówionych przez PiS dużych badań fokusowych, które wykażą, co Polacy myślą o prezydencie i czego od niego oczekują.

Gdy w lipcu 2017 r. Andrzej Duda zawetował dwie ustawy sądowe – bo jego zdaniem dawały zbyt dużą władzę Zbigniewowi Ziobrze – z biura poselskiego pewnego polityka PiS zniknęły portrety głowy państwa. Była to demonstracja złości na prezydenta, który na moment postawił się macierzystej partii. Parę miesięcy później naczelny związanej z PiS „Gazety Polskiej” oznajmił, że na Dudę nie zagłosuje już nigdy, a jego zastępca wyzwał głowę państwa od „Komoruskiego–bis”.

Polityka 3.2020 (3244) z dnia 14.01.2020; Polityka; s. 21
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013