Kraj

Widzialny niewyraźny

Hołownia: widzialny, niewyraźny

Czy ma jakiekolwiek szanse? W sondażach zdobywa między 6 a 10 proc. poparcia. Czy ma jakiekolwiek szanse? W sondażach zdobywa między 6 a 10 proc. poparcia. Basia Dziedzic / Polityka
Szymon Hołownia na początku kampanii udowadnia, że świeżość w polityce to nie tylko atut.
Były prezenter TVN i publicysta „Tygodnika Powszechnego” ogłosił swój start w grudniu.Anatol Chomicz/Forum Były prezenter TVN i publicysta „Tygodnika Powszechnego” ogłosił swój start w grudniu.

Wreszcie. To hasło, którym Szymon Hołownia rozpoczął kampanię. Wreszcie – bo długo czekał na to, aż marszałek Elżbieta Witek zarządzi wybory prezydenckie i będzie mógł zacząć zbierać pieniądze i podpisy z poparciem (potrzeba będzie ich aż 100 tys.). A także dlatego, że wreszcie – jego zdaniem – Polacy będą mogli uciec od wieloletniego partyjnego sporu i wybrać prezydenta, który „uczyni wyłom w tym systemie i stanie się rzecznikiem dobrych zmian”.

Hołownia czekał na oficjalny start kampanii bardziej niecierpliwie niż pozostali kandydaci.

Polityka 7.2020 (3248) z dnia 11.02.2020; Polityka; s. 21
Oryginalny tytuł tekstu: "Widzialny niewyraźny"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021