Kraj

Matka Boska bierze Polskę

Z życia sfer

Rozumiem, że Witek ma do Matki Boskiej zaufanie, ale jakie ma gwarancje, że Przenajświętsza Panienka zachowa się zgodnie z zaleceniami prezesa Kaczyńskiego.

Niedawno marszałek Senatu Tomasz Grodzki złożył wizytę w siedzibie KE w Brukseli i spotkał się z komisarz Věrą Jourową, a marszałek Sejmu Elżbieta Witek udała się z wizytą na Jasną Górę, gdzie siedzibę ma obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Decyzję Witek oceniam wyżej, ponieważ zgadzam się z nią, że rozmowa o sprawach Polski z Matką Boską Częstochowską przyniesie Polsce więcej korzyści niż rozmowa z przedstawicielami KE. Ci ostatni Polski nie rozumieją, a Matka Boska na krytykę polskich władz nigdy sobie nie pozwala.

Polityka 7.2020 (3248) z dnia 11.02.2020; Felietony; s. 6
Oryginalny tytuł tekstu: "Matka Boska bierze Polskę"

Czytaj także

Społeczeństwo

Od uchodźcy 600 zł. W Polsce kwitnie handel meldunkami

O tym, że zameldowanie nadal jest w Polsce obowiązkowe, wie niewielu Polaków. Obcokrajowców jeszcze mniej. Właściciele mieszkań meldować nikogo nie muszą. I nie chcą. W szczególności uchodźców, a już najmniej tych z Afryki. Za brak meldunku Polakom nic nie grozi, cudzoziemcom spoza Unii – grzywna. Bez zameldowania nie mogą załatwić wielu spraw. W efekcie kwitnie meldunkowy handel.

Agnieszka Rodowicz
16.02.2020