Kraj

Od Sasina, z Wołomina

Tak Jacek Sasin rozdaje stołki

Dla prezesa PiS Sasin jest wygodny, bo zawsze był lojalny, z pokorą znosił tak długie czekanie na ministerialny awans. Dla prezesa PiS Sasin jest wygodny, bo zawsze był lojalny, z pokorą znosił tak długie czekanie na ministerialny awans. Basia Dziedzic
Szefem gabinetu został przyjaciel z wyrokiem, a jego żona prezesem państwowej spółki. Awans do zarządu otrzymała była dyrektorka biura poselskiego z wątpliwym dyplomem. Kogo jeszcze awansuje wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych?
Ludzie z PiS są przekonani, że Sasin zawdzięcza awans Mateuszowi Morawieckiemu.Radosław Nawrocki/Forum Ludzie z PiS są przekonani, że Sasin zawdzięcza awans Mateuszowi Morawieckiemu.

Ryszard Madziar, szef gabinetu politycznego ministra Sasina, na Facebooku chętnie dzieli się zdjęciami dokumentującymi jego pracę. Pod koniec stycznia pojechał z wicepremierem na Forum Ekonomiczne do Davos. Za oknem zaśnieżone szczyty, na stoliku kawa, a przy niej Sasin z Madziarem i opis „w przerwie między spotkaniami”.

Gdy po katastrofie smoleńskiej Jacek Sasin stracił posadę w Pałacu Prezydenckim, zaczął zarabiać na życie w ratuszu w Wołominie. Młody burmistrz Ryszard Madziar zrobił go swoim pełnomocnikiem do spraw społecznych z pensją 8 tys.

Polityka 8.2020 (3249) z dnia 18.02.2020; Polityka; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Od Sasina, z Wołomina"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Doktorat prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Po ponad 30 latach od publicznej obrony znów dostępna jest praca doktorska Jarosława Kaczyńskiego. Poszukiwano jej od lat, spekulując nawet, czy aby taka na pewno powstała, bądź czy nie zawiera treści mało dziś politycznie poprawnych.

Marek Henzler
25.06.2007