Kraj

Od Sasina, z Wołomina

Tak Jacek Sasin rozdaje stołki

Dla prezesa PiS Sasin jest wygodny, bo zawsze był lojalny, z pokorą znosił tak długie czekanie na ministerialny awans. Dla prezesa PiS Sasin jest wygodny, bo zawsze był lojalny, z pokorą znosił tak długie czekanie na ministerialny awans. Basia Dziedzic
Szefem gabinetu został przyjaciel z wyrokiem, a jego żona prezesem państwowej spółki. Awans do zarządu otrzymała była dyrektorka biura poselskiego z wątpliwym dyplomem. Kogo jeszcze awansuje wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych?
Ludzie z PiS są przekonani, że Sasin zawdzięcza awans Mateuszowi Morawieckiemu.Radosław Nawrocki/Forum Ludzie z PiS są przekonani, że Sasin zawdzięcza awans Mateuszowi Morawieckiemu.

Ryszard Madziar, szef gabinetu politycznego ministra Sasina, na Facebooku chętnie dzieli się zdjęciami dokumentującymi jego pracę. Pod koniec stycznia pojechał z wicepremierem na Forum Ekonomiczne do Davos. Za oknem zaśnieżone szczyty, na stoliku kawa, a przy niej Sasin z Madziarem i opis „w przerwie między spotkaniami”.

Gdy po katastrofie smoleńskiej Jacek Sasin stracił posadę w Pałacu Prezydenckim, zaczął zarabiać na życie w ratuszu w Wołominie. Młody burmistrz Ryszard Madziar zrobił go swoim pełnomocnikiem do spraw społecznych z pensją 8 tys.

Polityka 8.2020 (3249) z dnia 18.02.2020; Polityka; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Od Sasina, z Wołomina"

Czytaj także

Świat

Gdzie na świecie aborcja jest legalna, a gdzie kobiety muszą ją wykonywać w podziemiu?

Co roku na świecie dokonuje się ponad 40 mln aborcji – głównie w tych krajach, gdzie poziom wiedzy na temat antykoncepcji jest niski.

Redakcja
22.10.2020