Kraj

Milenialsi kontra boomersi

Kim są boomersi i czego chcą milenialsi

Lewicowe dzieci poczuły, że są w stanie odesłać swych liberalnych rodziców na emerytury. Lewicowe dzieci poczuły, że są w stanie odesłać swych liberalnych rodziców na emerytury. Marcin Bondarowicz
Młoda lewica rzuca wyzwanie starym liberałom. Ten nowy konflikt pokoleń ma silne emocjonalne zakorzenienie. Ale zarazem jest politycznym nonsensem.
Względny sukces lewicowej koalicji oraz Zandberga zafałszowały ogólny obraz i nadal pozostaje statystycznie nieistotną niszą.Łukasz Dejnarowicz/Forum Względny sukces lewicowej koalicji oraz Zandberga zafałszowały ogólny obraz i nadal pozostaje statystycznie nieistotną niszą.

Na linii PO–Lewica co jakiś czas iskrzy, choć oba ugrupowania mimo wszystko starają się utrzymywać poprawne relacje. Otwarty konflikt na opozycji doprowadziłby do zatarcia głównej osi politycznego podziału w Polsce. Czego elektoraty z pewnością sobie nie życzą.

Ale na zapleczach wręcz kipi od złych emocji. Szczególnie w młodej lewicy. Od wyborów parlamentarnych zaszła w tej formacji znacząca zmiana. Już nie chodzi jak dawniej o zaznaczenie autonomii, własnego modelu polityczności, odmiennej estetyki (najlepiej z dala od marszów KOD).

Polityka 8.2020 (3249) z dnia 18.02.2020; Temat tygodnia; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Milenialsi kontra boomersi"

Czytaj także

Ludzie i style

Antyk nad Adriatykiem

Murowana pogoda, szmaragdowe morze, pyszne jedzenie i perły rzymskiej architektury. Na dodatek, jeśli przestrzegamy reguł, wakacje w Chorwacji będą po prostu bezpieczne.

Prezentacja
24.03.2021