Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Którędy do Pałacu

Puck, obchody 100-lecia powrotu Pomorza do Polski. Małgorzata Kidawa-Błońska z aktorem grającym generała Józefa Hallera. Puck, obchody 100-lecia powrotu Pomorza do Polski. Małgorzata Kidawa-Błońska z aktorem grającym generała Józefa Hallera. Anna Rezulak/KFP / Reporter
Małgorzata Kidawa-Błońska to dla publicystów skaranie boskie. Nie wywołuje kontrowersji, nie ma niczego dyskusyjnego w jej życiorysie. Jest oczywistym wyborem swojej partii, wokół którego nie było żadnych wątpliwości. Poza jedną: po co w ogóle organizowano prawybory?
Strategia kandydatki Platformy wyraźnie się jeszcze tworzy, jej polityczny portret jest niedokończony.Adam Chełstowski/Forum Strategia kandydatki Platformy wyraźnie się jeszcze tworzy, jej polityczny portret jest niedokończony.

Platforma Obywatelska rządziła rekordowe dwie pełne kadencje z rzędu, ale próżno szukać Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w „Historii Politycznej Polski 1989–2015” Antoniego Dudka. Pojawia się raz, w nawiasie, przy okazji Radka Sikorskiego, po którym przejmowała funkcję marszałka/ini Sejmu. Nie ma jej też w żadnej z książek twórców PO. Nic w „Szczerze” Donalda Tuska. Nic w „Historii pokolenia” Grzegorza Schetyny. A obie są bardzo aktualne, bo wydane w ostatnim półroczu.

Polityka 9.2020 (3250) z dnia 25.02.2020; Temat z okładki; s. 21
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022