Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Obraz pod kontrolą

TVP z Kurskim w tle

Konflikt o Jacka Kurskiego pokazuje jak dalece istotną rolę dla PiS pełni telewizja publiczna. Konflikt o Jacka Kurskiego pokazuje jak dalece istotną rolę dla PiS pełni telewizja publiczna. Marta Frej
Telewizja Jacka Kurskiego wiernie służy „dobrej zmianie” i jednocześnie ją odzwierciedla. Jest produktem obecnego systemu władzy. Przesiadka jej twórcy na inny fotel niczego więc nie zmieni.
Jacek Kurski, obecnie szeregowy doradca prezesa TVP Macieja Łopińskiego (po lewej), jeszcze bardziej zbliża się do ideału szeregowego posła z Nowogrodzkiej.Tomasz Jastrzębowski/Reporter Jacek Kurski, obecnie szeregowy doradca prezesa TVP Macieja Łopińskiego (po lewej), jeszcze bardziej zbliża się do ideału szeregowego posła z Nowogrodzkiej.

Wyrzucony przez prezydenta frontowymi drzwiami, jeszcze tego samego dnia wrócił oknem. Co prawda już nie na prezesowski stołek w wypasionym gabinecie, lecz w nowej roli doradcy swojego tymczasowego następcy Macieja Łopińskiego. Choć to w sumie drobna perturbacja. Bo poza tym wszystko raczej zostanie po staremu. Jacek Kurski nadal będzie panem na Woronicza.

Jego sprawność w takich rozgrywkach jest powszechnie znana. Od ćwierćwiecza co rusz prowokuje jakąś awanturę i zawsze wcześniej czy później spada na cztery łapy.

Polityka 12.2020 (3253) z dnia 17.03.2020; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Obraz pod kontrolą"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >