Kraj

Covid-19. Czy psiarze i kociarze są bezpieczniejsi?

Psiarze i kociarze bezpieczniejsi?

– Psy i koty na COVID-19 nie chorują, więc nie możemy się od nich zakazić – mówi dr Dorota Sumińska. – Psy i koty na COVID-19 nie chorują, więc nie możemy się od nich zakazić – mówi dr Dorota Sumińska. Jaromir Chalabala/EyeEm / Getty Images
Mimo że Światowa Organizacja Zdrowia już 10 dni temu wydała w sprawie zwierząt domowych i COVID-19 oficjalny komunikat, wciąż zdarzają się tacy, którzy nie dowierzają.

Zwierzęta domowe nie przenoszą koronawirusa! Nie pozbywajcie się ich! – takie komunikaty od czasu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego pojawiły się na stronach internetowych wielu lecznic. Wtórują im największe sklepy internetowe z karmą i akcesoriami dla zwierząt, rozsyłając do stałych klientów informację o tym, że ani psy, ani wychodzące na dwór koty nie stanowią zagrożenia, zapewniając, że jedzenia dla ich pupili nie zabraknie.

– Psy i koty na COVID-19 nie chorują, więc nie możemy się od nich zakazić – mówi dr Dorota Sumińska.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Covid-19. Czy psiarze i kociarze są bezpieczniejsi?"

Czytaj także

Klasyki Polityki

Jak dzieci odczuwają i rozumieją ból?

Jeszcze na początku lat 80. uważano, że noworodki w ogóle nie odczuwają bólu! A ponieważ nie potrafią werbalnie wyrazić tego, co czują, nie dbano o ich komfort w szpitalach.

Paweł Walewski
08.08.1998