Kraj

Covid-19. Czy psiarze i kociarze są bezpieczniejsi?

Psiarze i kociarze bezpieczniejsi?

– Psy i koty na COVID-19 nie chorują, więc nie możemy się od nich zakazić – mówi dr Dorota Sumińska. – Psy i koty na COVID-19 nie chorują, więc nie możemy się od nich zakazić – mówi dr Dorota Sumińska. Jaromir Chalabala/EyeEm / Getty Images
Mimo że Światowa Organizacja Zdrowia już 10 dni temu wydała w sprawie zwierząt domowych i COVID-19 oficjalny komunikat, wciąż zdarzają się tacy, którzy nie dowierzają.

Zwierzęta domowe nie przenoszą koronawirusa! Nie pozbywajcie się ich! – takie komunikaty od czasu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego pojawiły się na stronach internetowych wielu lecznic. Wtórują im największe sklepy internetowe z karmą i akcesoriami dla zwierząt, rozsyłając do stałych klientów informację o tym, że ani psy, ani wychodzące na dwór koty nie stanowią zagrożenia, zapewniając, że jedzenia dla ich pupili nie zabraknie.

– Psy i koty na COVID-19 nie chorują, więc nie możemy się od nich zakazić – mówi dr Dorota Sumińska.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Covid-19. Czy psiarze i kociarze są bezpieczniejsi?"

Czytaj także

Społeczeństwo

Przejechała 1400 km, żeby wykonać legalną aborcję

Kiedyś byłam za PiS, uważałam, że pomaga rodzinom, a aborcja to morderstwo. Już tak nie sądzę – mówi Maria. W pięciu szpitalach odmówiono jej zabiegu przerwania ciąży.

Agata Szczerbiak
17.06.2020