Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Tygodnik na każdy dzień

Czytaj i słuchaj z domu. Czytaj i słuchaj z domu. Tomasz Pawlak / Polityka

Sytuacja jest wyjątkowa. Boimy się o bliskich i siebie, czujemy niepewność i stres. Rzetelna, prawdziwa, ekspercka informacja jest w czasie pandemii koronawirusa jedną z najważniejszych potrzeb. Znajdziecie ją, drogie Czytelniczki i Czytelnicy, co tydzień w POLITYCE i w rytmie niemalże 24-godz. na: polityka.pl.

Co ważne: POLITYKA jest i będzie dostępna w prawie wszystkich, poza nielicznymi wyjątkami, punktach sprzedaży prasy, w których była obecna przed wybuchem pandemii. Zarówno dystrybutorzy prasy, jak i sprzedawcy, dbając o siebie i swoich klientów, przestrzegają rygorystycznie zaleceń władz sanitarnych.

Codziennie cała redakcja pracuje zdalnie – ale ze zdwojoną energią – abyście mogli Państwo śledzić zmieniającą się sytuację w kraju i na świecie (relacje z każdego dnia pandemii aktualizujemy na bieżąco w naszym serwisie internetowym). Staramy się nie tylko informować, ale także wyjaśniać, tłumaczyć, radzić.

Paweł Walewski, dziennikarz naukowy i nasz redakcyjny lekarz, regularnie odpowiada na pytania medyczne. Karol Jałochowski analizuje modele matematyczne, starając się choć trochę przewidzieć, co nas czeka, a Piotr Rzymski śledzi każdy strzęp informacji o szansach na odkrycie leku lub szczepionki na SARS-CoV-2. Ewa Siedlecka pilnuje wprowadzanych przez obecną władzę rozwiązań prawnych, a Edyta Gietka w swoich reportażach pisanych specjalnie na polityka.pl zastanawia się m.in. nad losem singli zamkniętych w swoich domach albo nad stanem naszych rodzinnych relacji w warunkach kwarantanny.

Na polityka.pl zamieszczamy też analizy sytuacji gospodarczej, relacje z innych państw, które toczą wojnę z koronawirusem (z Włoch, Francji, Hiszpanii czy Niemiec), aktualne komentarze publicystów POLITYKI, m.in. na temat sytuacji politycznej w naszym kraju w dobie walki z epidemią.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Reklama